Sprawy rozwodowe Warszawa

Rozwód bywa wyjątkowo emocjonalnym doświadczeniem, które często ma wpływ na wiele aspektów życia rozstających się małżonków. Stres, brak wiedzy na temat tego, jak poradzić sobie z prawnymi aspektami tego procesu, ewentualne konflikty na linii mąż – żona, reakcje wspólnych dzieci – istnieje szereg problemów, jakie mogą negatywnie odbić się na samopoczuciu osób, które są w trakcie rozwodu lub podjęły decyzję o jego konieczności, w związku z czym, pomoc w postaci wyspecjalizowanego adwokata jest często bardzo pożądana.

Sprawy rozwodowe to jeden z obszarów działalności naszej kancelarii adwokackiej. Swoje usługi realizujemy z poszanowaniem Państwa prywatności, kładąc nacisk na zrozumienie potrzeb naszych klientów i trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli, jednocześnie dbając o efektywną komunikację, ponieważ zależy nam na tym, żeby interesariusze wystarczająco dobrze orientowali się w swoim położeniu, wiedzieli jakie są możliwe konsekwencje i rezultaty wybranego sposobu postępowania.

Sam przebieg rozwodu może mieć naprawdę wieloraki charakter i trzeba być na to przygotowanym, w związku z czym opieka doświadczonego adwokata, który doskonale zna przepisy prawne, wie, jakie dokumenty należy przygotować i w jaki sposób sprawnie pokierować sprawą rozwodową stanowi często niezwykłą podporę.

Poprowadzenie sprawy rozwodowej wymaga od adwokata nie tylko umiejętności stricte zawodowych. Bardzo ważny jest również takt, zwłaszcza że rozwód bywa już sam w sobie źródłem stresu oraz umiejętność przedstawienia klientowi możliwych ścieżek postępowania. Komunikatywność adwokata w stosunku do klienta, zrozumienie dla potrzeb i oczekiwań interesariuszy, jak również gotowość do udzielania szczegółowych i zrozumiałych dla usługobiorcy odpowiedzi na pojawiające się w toku rozwodu pytania stanowią istotne elementy składowe w przebiegu rozwodu i właśnie na tym bazujemy w swojej praktyce.

Nasza Kancelaria Adwokacka w Warszawie świadczy kompleksową pomoc prawną w zakresie spraw rozwodowych. Zespół doświadczonych adwokatów zapewni Państwu sprawne przeprowadzenie postępowania związanego z rozwiązaniem małżeństwa.

 

W ramach spraw rozwodowych pomożemy Państwu przejść przez cały proces postepowania, w ramach którego:

 

  • przygotujemy pozew rozwodowy i inne pisma procesowe,
  • będziemy reprezentować Państwa przed sądami obu instancji,
  • będziemy uczestniczyć w mediacjach,
  • przeprowadzimy negocjacje,
  • sporządzimy stosowne odwołania od orzeczeń w sprawach rozwodowych.

 

W zakresie spraw rozwodowych świadczymy usługi zarówno na terenie Warszawy, jak i całej Polski.

 

Sprawy rozwodowe często wiążą się także z koniecznością rozwiązania innych kwestii związanych z dotychczasowym pożyciem małżonków. Nasza Kancelaria świadczy usługi także w zakresie spraw z kręgu prawa rodzinnego, m.in. ustalenia władzy rodzicielskiej, przyznania alimentów i określenia ich wysokości czy uregulowania kontaktów z dziećmi.

Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnych usług z zakresu spraw rozwodowych. Zapraszamy na indywidualne spotkanie, w trakcie którego uzyskają Państwo więcej szczegółów na temat procedury i możliwości, jakie daje rozwiązanie małżeństwa.