Sprawy alimentacyjne Warszawa

Kancelaria Adwokacka w Warszawie prowadzona przez adwokata Kamila Flatow rzetelnie przeprowadzi dla Państwa wszelkie sprawy alimentacyjne. Oferujemy Państwu wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz profesjonalizm i skuteczność działania w zakresie egzekwowania Waszych praw – także tych powstałych na fundamencie Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

Zgodnie z przepisami zawartymi w dziale III Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego zatytułowanego „Obowiązek alimentacyjny” przeprowadzimy dla Państwa sprawy alimentacyjne związane z przyznaniem:

  • alimentów dla dzieci,
  • alimentów dla rodziców,
  • alimentów dla małżonków.

Zrzeszeni w Kancelarii adwokaci pomogą Państwu przejść przez cały proces związany z przyznaniem alimentów przez sąd – w Państwa imieniu przygotujemy pozew o alimenty, przygotujemy pisma procesowe, złożymy je do sądu i będziemy reprezentować Państwa przed sądem w taki sposób, aby zabezpieczyć Wasz szeroko rozumiany interes. Pomożemy także przygotować wniosek o uchylenie obowiązku alimentacyjnego.

Zachęcamy do indywidualnego kontaktu z naszą Kancelarią. Na spotkaniu udzielimy wiarygodnej porady prawnej oraz rozwiążemy Państwa wszelkie wątpliwości w zakresie procedury procesowej związanej z postępowanie alimentacyjnym. Doświadczeni prawnicy kompleksowo poprowadzą postępowanie i będą z Państwem w stałym kontakcie i, co najważniejsze, wskażą najbardziej korzystne dla Państwa rozwiązania.

Alimenty Warszawa

Nasza kancelaria adwokacka proponuje Państwu profesjonalne wsparcie prawne w zakresie zagadnień związanych z obowiązkiem alimentacyjnym. W swojej działalności stawiamy przede wszystkim na zrozumienie potrzeb naszych klientów, kierując się ich jak najlepszym zaspokojeniem. Decydując się na skorzystanie z usług kancelarii, zyskują Państwo pewność, że nasi adwokaci do każdego problemu podejdą w indywidualny sposób, jednocześnie dokładnie tłumacząc wszystkie zawiłości skorelowane z kwestiami alimentacyjnymi.
Dokładamy wszelkich starań, by klienci współpracujący z kancelarią zostali gruntownie zaznajomieni ze specyfiką własnej sytuacji prawnej, zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że rozwikłanie niektórych zagadnień oraz ich prawidłowe zinterpretowanie może niestety okazać się problematyczne. Dodatkowo, bardzo dużą wagę przywiązujemy do przekrojowości proponowanych usług, dlatego sprawy o alimenty mogą zostać objęte kompleksowym kierownictwem kancelarii.

Oferujemy Państwu nie tylko porady prawne o alimenty: skonstruujemy odpowiedni pozew o alimenty, wyjaśnimy ewentualnie niejasności i z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania, które pojawią się w toku naszej współpracy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że prawniczy żargon i mnogość przepisów prawnych nie ułatwia samodzielnego zrozumienia spraw alimentacyjnych, dlatego naszym klientom służymy profesjonalną pomocą. Kancelaria Kamila Flatowa, której siedziba jest zlokalizowana w Warszawie, zajmuje się nie tylko zagadnieniami związanymi z alimentami dla dzieci, ale również jest w stanie pokierować sprawami alimentów przeznaczonych dla rodziców czy małżonków.

Co to są alimenty?

Są Państwo zainteresowani wyspecjalizowanym wsparciem adwokatów w sprawach skorelowanych z alimentami? W takim razie próbujmy wyjaśnić sobie podstawowy termin: czym są alimenty? Obowiązek alimentacyjny polega na konieczności regulowania określonych zobowiązań, a jego celem jest dostarczenie danej osobie, między innymi, zasobów, które są potrzebne do życia. Kto może ubiegać się o otrzymanie alimentów? Alimenty kojarzymy często wyłącznie ze świadczeniami, jakie rodzice regulują na rzecz swoich dzieci. Tymczasem, o tego rodzaju wsparcie mogą ubiegać się również inni uprawnieni – warto wziąć to pod uwagę.

Kto i kiedy może wystąpić o alimenty?

Należy jednak pamiętać, że wykluczając obowiązek alimentacyjny rodziców na rzecz dzieci, priorytetowe znaczenie ma fakt, że o alimenty od tych krewnych, którzy są do tego zobligowani, ma prawo starać się tylko ta osoba, która cierpi niedostatek. Nie oznacza to jednak, że wszyscy krewni, na których został nałożony obowiązek alimentacyjny względem tej osoby będą musieli regulować takie same świadczenia. Duże znaczenie w tym przypadku ma bowiem ich indywidualna sytuacja finansowa.
Warto mieć także na względzie, że istnieje szereg czynników, które decydują o wysokości alimentów uiszczanych przez rodzica na dziecko. W tej grupie należy wymienić, między innymi, potrzeby potomka czy możliwości finansowe rodzica. Jeżeli rodzic nie wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego, wsparcia prawnego można szukać na przykład u adwokata.

Nasza kancelaria jest doskonale świadoma faktu, że sprawy o charakterze rodzinnym bywają w wielu przypadkach wyjątkowo delikatnymi kwestiami, obciążonymi dużym ładunkiem emocjonalnym, dlatego w swojej działalności ogromny nacisk kładziemy na efektywną obsługę klientów. To zrozumiałe, że w przypadku meandrów polskiego prawa, bardzo pomocny bywa adwokat. Alimenty natomiast stanowią niekiedy naprawdę solidne wsparcie, na przykład w wychowaniu dziecka. Nasza kancelaria, składająca się z profesjonalistów, dołoży wszelkich starań, by wspomóc swoich klientów w otrzymaniu odpowiedniej pomocy. Zatrudnieni w kancelarii adwokaci to wykształceni specjaliści, którzy skupiają się na świadczeniu usług na jak najwyższym poziomie, dbając o Państwa zadowolenie. Staramy się wychodzić naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług wszystkie osoby, które potrzebują specjalistycznego wsparcia w zakresie spraw alimentacyjnych!